Zabójczy wpływ palenia papierosów na potencję – UWAŻAJ!

Redakcja Bez kategorii

Palenie papierosów jest często wiązane z problemami potencji, obniżoną sprawnością seksualną, gorszym samopoczuciem i zaburzeniami psychologicznymi. Jak pokazują rozmaite badania, palenie papierosów często ma zabójczy wpływ na męską potencję, pozbawiając mężczyzn uczestniczenia w aktywnym życiu seksualnym. Po dłuższym czasie zażywania dymu tytoniowego, zmiany te mogą okazać się nieodwracalne.

Dlaczego palenie papierosów źle wpływa na potencję?

Ponieważ palenie papierosów ma destrukcyjny wpływ na płuca i układ krwionośny, nieodłącznym elementem takiego postępowania jest ryzyko wystąpienia zaburzeń erekcji i potencji. Osoby palące przez swój nałóg, wprowadzają do swojego organizmu około 40.000 obcych dla organizmu związków. Praktycznie wszystkie z nich są w jakiś sposób toksyczne – przy czym najbardziej szkodzą aceton, arszenik i tlenek węgla. Same koncerny tytoniowe do swoich papierosów niejednokrotnie dodają kolejnych związków, które mają poprawiać ich smak, aromat czy działanie. Niestety, z czasem odbija się to na naszym zdrowiu uszkadzając tkanki, naczynia krwionośne, doprowadzając do zwężenia tętnic i pogorszonego funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego. Nawet, mogłoby się wydawać niegroźna nikotyna, którą znajdziemy w papierosach elektronicznych, ma bezpośredni wpływ na stan naszych naczyń krwionośnych. Bierne palenie również może być przyczyną takich problemów.

Co pokazują statystyki?

Na całym świecie przeprowadza się badania obrazujące wpływ papierosów na zaburzenia erekcji i ogólne zdrowie człowieka. Jeszcze niecałe 100 lat temu, wierzono że papierosy mogą nieść ze sobą korzyści zdrowotne. Dziś taką osobę można śmiało posądzić o herezję i uznać za niepoważną. Statystyki wynikające z badania, w którym znalazło się 5000 mężczyzn pochodzenia azjatyckiego w wieku około 50 lat, jasno pokazują, jak destrukcyjny jest wpływ palenia nasze zdrowie:

  • mężczyźni, którzy palili lub obecnie palą mają statystycznie 30% więcej szans na impotencję,
  • 15% mężczyzn palących obecnie lub w przeszłości boryka się z takimi zaburzeniami,
  • wśród mężczyzn, którzy nigdy nie raczyli się papierosami, 12% miało problemy z potencją,
  • największymi problemami odznaczali się palacze nałogowi: aż 20% osób palących jedną paczkę papierosów dziennie miało problemy z potencją.

Wniosek jest jasny: im więcej palimy, tym większe są nasze szanse na problemy z potencją i dysfunkcje seksualne. Pomimo iż ryzyko zachorowania wzrasta dopiero przy ciągłym paleniu papierosów, mniejsza liczba papierosów nie będzie dla naszego organizmu obojętna.

Czy walczenie z nałogiem przywróci sprawność seksualną? Co się stanie po odstawieniu?

Tak jak pokazują statystyki, najlepszym rozwiązaniem będzie stronienie od papierosów i unikanie ich za wszelką cenę. Wiemy, jak trudne może być ich odstawienie, dlatego początkowo najlepiej zmniejszać dawkę – palić o jednego lub dwa papierosy mniej każdego tygodnia, aż osiągniemy satysfakcjonujący rezultat. Nie można całkowicie odwrócić skutków ubocznych, jakie wynikły z palenia aczkolwiek szansa na powrót do zdrowia zdecydowanie istnieje. Warto zauważyć, że osoby palące mają tendencję do unikania posiłków w ciągu dnia, zażywania większej ilości alkoholu, które też nie są obojętne dla poziomu hormonów w naszym organizmie. Poprawienie swojego planu żywieniowego, wsparcie organizmu suplementami i ćwiczeniami, przyczyni się do poprawy stanu gospodarki hormonalnej.

Czy można palić papierosy i jednocześnie pozbyć się zaburzeń potencji?

Potencja dla wielu mężczyzn w wieku średnim staje się czymś niedostępnym, zamienia się w nieosiągalne marzenie. Z czasem po wielu nieudanych próbach spada nasza motywacja. Tracimy ochotę na zaprzestanie palenia, odstawienie alkoholu i rozpoczęcie aktywności fizycznej. Z pomocą przychodzą tabletki Kamagra, w których składzie znalazł się cytrynian sildenafilu – składnik aktywny popularnej Viagry, która wykazuje skuteczność u ponad 90% mężczyzn. Lek ten działa krótkofalowo – przez 5 godzin, jednak nikłe są szanse, aby nie sprawdził się przy jednorazowym zbliżeniu. O ile nie cierpimy na żadną przewlekłą chorobę ani nie zażywamy leków na  nadciśnienie, warto spróbować tego rodzaju terapię.

Więcej informacji na https://www.aptekakamagra.pl/